Urmărește emisiunea live

ARGENTINA-BELGIA, ultimul sfert de finală de la CM 2014, după BELGIA-SUA 2-1

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. BELGIA și SUA s-au întâlnit, marți de la ora 23:00, în ultima optime de finală de la CUPA MONDIALĂ DE FOTBAL 2014.

Vezi și: CM 2014: ARGENTINA-ELVEȚIA 1-0. Di Maria califică ARGENTINA în sferturi cu un gol marcat în minutul 118

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. BELGIA a bătut SUA cu 2-1 în prelungiri, după 0-0 în primele 90 de minute, și s-a calificat în sferturile de finală ale CM DE FOTBAL 2014, unde va întâlni ARGENTINA.

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. Belgienii au dominat clar cele 90 de minute regulamentare, în care au tras 30 de șuturi la poartă, dintre care 20 pe poartă. SUA putea da însă lovitura în minutul 93, când Wondolowski a șutat defectuos, din poziție ideală.

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. BELGIA a deschis scorul în minutul 3 al prelungirilor, prin KEVIN DE BRUYNE, după un șut trimis de noul-intrat LUKAKU și respins de Howard.

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. În minutul 105, LUKAKU a făcut 2-0 pentru BELGIA, după o pasă ideală primită de la același KEVIN DE BRUYNE.

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014. Americanii au dat semne de revenire în minutul 107, când GREEN a marcat spectaculos din vole, după pasa lui Bradley, însă nu au reușit să marcheze golul egalizator, astfel că BELGIA - SUA s-a terminat 2-1, iar "Dracii roșii" vor întâlni ARGENTINA în sferturile de finală ale CM DE FOTBAL 2014.

Vezi aici toate meciurile din sferturile de finală de la CM 2014: SFERTURI DE FINALĂ la CM 2014. Vezi toate meciurile din fazele eliminatorii