SIMONA HALEP - KATERYNA BONDARENKO LIVE TEXT, în TURUL 2 de la US OPEN 2015, de la ora 20:00

SIMONA HALEP - KATERYNA BONDARENKO LIVE TEXT. Simona Halep, cap de serie numărul 2 şi locul 2 WTA, a învins-o, joi, cu scorul de 6-3, 6-4, pe Katerina Bondarenko, poziţia 104 WTA. Sportiva româncă s-a calificat în turul al treilea al US Open 2015.

VEZI DESFĂȘURAREA MECIULUI SIMONA HALEP - KATERYNA BONDARENKO (6-3;6-4)

SETUL 2 SIMONA HALEP - KATERYNA BONDARENKO

6-4 Simona Halep a câștigat meciul cu Bondarenko!

5-4 Simona Halep reușește un as din al doilea serviciu. Românca se apropie la un singur joc de câștigarea meciului.

4-4 Deși a încercat tot ce a putut, Simona Halep a pierdut game-ul.

4-3 Game cu emoții pentru sportiva noastră, care a fost condusă cu 30-0. Iată că a revenit după niște servicii bune.

3-3 Ucraineana a câștigat cel mai lung schimb al meciului (peste 20 de lovituri).

3-2 Simona Halep câștigă la pas pe propriul serviciu și trece iar în avantaj.

2-2 Scorul este egal în acest moment.

2-1 Un game greu câștigat de sportiva noastră. Kateryna Bondarenko se agață de orice minge.

1-1 Kateryna Bondarenko egalează în debutul setului 2, profitând de un serviciu foarte bun.

1-0 Simona Halep începe bine și setul 2.

UPDATE 21:11 - A începutul setul 2 cu Simona Halep la serviciu.

SETUL 1 SIMONA HALEP - KATERYNA BONDARENKO

6-3 Primul set este adjudecat de Simona Halep în 41 de minute.

5-3 Chiar dacă a fost condusă cu 30-15, Simona Halep a revenit și iată că este la un singur game de câștigarea setului 1!

4-3 Game alb pentru Kateryna Bondarenko!

4-2 Simona Halep pună două game-uri între ea și adversară. Românca a cerut un challenge care i-a adus punctul câștigător.

3-2 Al doilea break reușit pentru Simona Halep în acest set! Românca preia din nou conducerea.

2-2 Sportiva noastră a controlat prima parte a game-ului, dar iată că adversara a fost mai agresivă.

2-1 Kateryna Bondarenko a punctat prima oară pe tabelă.

2-0 Simona Halep continuă bine. Este 2-0 pe propriul serviciu.

1-0 Meciul a debutat cu Kateryna Bondarenko la serviciu. Simona Halep a început cu dreptul și a câștigat primul game.

UPDATE 20:20 - Simona Halep și Kateryna Bondarenko și-au făcut apariția pe terenul de tenis. Meciul va începe în jurul orei 20:30.

UPDATE 20:04 - Meciul Simona Halep - Kateryna Bondarenko va începe în jurul orei 20:20. În urmă cu câteva minute s-a terminat meciul programat pe arena Artur Ashe înaintea partidei dintre Simona Halep și Kateryna Bondarenko.

Știrea inițială:

SIMONA HALEP - KATERYNA BONDARENKO LIVE TEXT. Kateryna Bondarenko s-a calificat în turul doi după ce a trecut de Iulia Putinţeva, din Kazahstan, locul 78 WTA, scor 6-0, 6-3, după 59 de minute de joc.

SIMONA HALEP - KATERYNA BONDARENKO LIVE TEXT. Simona Halep și Kateryna Bondareko nu s-au mai întâlnit până acum în circuitul WTA.

SIMONA HALEP - KATERYNA BONDARENKO LIVE TEXT. Simona Halep, locul 2 WTA, s-a calificat, marţi, în turul al doilea al turneului de Grand Slam US Open, după ce a beneficiat de abandonul sportivei Marina Erakovic din Noua Zeelandă, locul 99 WTA.

VEZI ȘI: Simona Halep, surpriză uriașă pentru fani. "Ce bine vă stă împreună!"

SIMONA HALEP - KATERYNA BONDARENKO LIVE TEXT. Scorul a fost 6-2, 3-0, pentru sportiva noastră. Meciul a durat doar 47 de minute.

SIMONA HALEP - KATERYNA BONDARENKO LIVE TEXT. Cel mai bun rezultat din cariera adversarei Simonei Halep, Kateryna Bondarenko, este câştigarea turneului de la Birmingham, performanţă pe care a obţinut-o în 2008. Kateryna Bondarenko vine după competițiile de la Stanford și Cincinnati, acolo unde a jucat calificări, dar a fost eliminată încă din primul tur.

VEZI ȘI: Culoar excelent pentru SIMONA HALEP după surprizele de la US OPEN 2015

SIMONA HALEP - KATERYNA BONDARENKO LIVE TEXT.  "Nu ştiu cu cine am de jucat în continuare pe tablou, nu mă tem de nimeni pentru că nu am de ce să mă tem, am avut două turnee foarte bune înainte, am încredere că pot să câştig şi meciurile grele, vom vedea, fiecare meci este greu şi fiecare meci e deschis, fiecare are şansa de a câştiga", spunea Simona Halep înainte de meciul dintre Bondarenko și Putintseva.

SIMONA HALEP - KATERYNA BONDARENKO LIVE TEXT. Meciul dintre Simona Halep și Kateryna Bondarenko va fi transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO începând cu ora 20:00.