SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA la ROLAND GARROS LIVE SCORE

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Simona Halep joacă vineri cu Naomi Osaka în turul trei de la Roland Garros. Meciul dintre Simona Halep și Naomi Osaka este programat pentru ora 12:00 și va fi transmis în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.

6-3. Simona Halep câștigă meciul cu Naomi Osaka și se califică în turul următor, la Roland Garros. Meciul a durat o oră și 47 de minute.

5-3. Simona face break-ul și va servi pentru câștigarea meciului!

4-3. Simona Halep trece din nou la conducere!

3-3. Naomi Osaka egalează!

3-2. Japoneza reușește break-ul și reduce din diferență.

În setul decisiv se va decide și meciul dintre Irina Begu și Annika Beck. Puteți vede ameciul în format live text AICI.

3-1. Simona Halep face break-ul și se distanțează la două game-uri.

2-1. Simona câștigă din nou. Totul sau nimic în acest set!

1-1. Naomi Osaka egalează.

1-0. Simona câștigă primul game al setului decisiv.

A început setul 3

6-2. Simona câștigă setul secund și meciul se va decide în setul 3!

5-2. Simona se apropie de câștigarea setului secund. Osaka nu-și mai poate ascunde frustrarea. Japoneza a intrat extrem de încrezătoarea după câștigarea primului set.

4-2. Simona Halep face din nou break-ul. Japoneza a servit în acest game pentru egalare, după două game consecutive câștigate.

3-2. Japoneza recuperează break-ul și va servi pentru egalare.

3-1. Naomi Osaka câștigă primul său game din acest set și reduce din diferență.

3-0. Simona arată bine în acest set! Se distanțează la trei game-uri și ar putea duce acest meci în decisiv.

2-0. Simona face break-ul!

1-0. Simona câștigă cu greu primul game al setului secund. De menționat, faptul că Halep este prima jucătoarea din top 10 pe care Naomi Osaka o întâlnește în cariera ei.

A început setul 2

4-6. Naomi Osaka o învinge pe Halep în primul set! În ultimul game, Simona a distrus o rachetă, dând cu ea de pământ, și a primit avertisment de la arbitru.

4-5. Osaka reușește break-ul într-un moment important al partidei și va servi pentru primul set! Jucătoarea din Japonia are 18 ani și este pe locul 101 WTA.

4-4. Japoneza revine în meci!

4-3. Naomi Osaka recuperează break-ul și va serviu pentru egalare.

4-2. Jucătoarea noastră face break-ul!

3-2. Simona preia din nou conducerea!

2-2. Simona Halep egalează după ce Osaka a greșit de două ori consecutiv pe forehand.

1-2. Japoneza face break-ul și preia conducerea!

1-1. Naomi Osaka a forțat-o pe Halep în poziție defensivă și reușește să egaleze.

1-0. Simona Halep începe bine meciul și câștigă primul game al meciului.

A început setul 1

Update: Sportivele au intrat pe teren și se încălzesc.

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Partida dintre Simona Halep și Naomi Osaka este prima a zilei, pe a doua arenă de la Paris, Suzanne Lenglen, urmând să înceapă la ora 12:00, ora României.

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Simona Halep va fi prima oară față în față cu Naomi Osaka, nipona în vârstă de 19 ani care este la al doilea turneu de Grand Slam al carierei.

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Simona Halep, numărul 6 mondial, s-a calificat în turul al treilea al turneului de Mare Șlem de la Roland Garros, în urma victoriei cu 7-6 (7/5), 6-2, înregistrată în partida cu Zarina Dias din Kazahstan, disputată miercuri.

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Naomi Osaka a dispus la rândul ei, cu 6-3, 6-3, de croata Mirjana Lucic-Baroni.

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA la ROLAND GARROS LIVE SCORE. De asemenea, tot la ora 12:00 va începe și meciul dintre Irina Begu și Annika Beck.

SIMONA HALEP - NAOMI OSAKA la ROLAND GARROS LIVE SCORE. Partida dintre Simona Halep și Naomi Osaka va fi transmisă, începând cu ora 12:00, în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.