Brazilianul Maicon, debut spectaculos la Steaua. Două goluri cu Dacia Chişinău

maicon
maicon

Echipa Steaua a câştigat, azi, la Chişinău, partida amicală în compania Daciei, cu scorul de 4-0 (3-0).

Atacantul brazilian Maicon, noua achiziţie a „roş-albaştrilor”, a avut o evoluţie spectaculosă. El a marcat două goluri, în minutele 35 şi 43, şi a mai expediat o dată mingea în bara transversală a echipei moldovene, în minutul 76. Celelalte goluri ale steliştilor au fost înscrise de Surdu, în minutul 18, şi Bilaşco, în minutul 90+2.

Antrenorul Sorin Cîrţu a folosit următoarea formaţie: Stanca (Cojocaru) - Bonfim (Martinovici), Geraldo, Iliev, Brandan (Szekely) - Surdu (Burdujan), Marinescu, Bicfalvi, Latovlevici -Dică (Bilaşco), Maicon.