FC Botoşani - FC Ufa, scor 0-1 într-o partidă amicală

Echipa de fotbal FC Botoşani a fost învinsă, marţi, cu scorul de 0-1 (0-1) de formaţia rusă FC Ufa, într-un meci amical disputat în stagiul de pregătire din Austria, potrivit paginii de Facebook a clubului moldovean. Singurul gol al întâlnirii a fost marcat de nigerianul Sylvester Igboun în minutul 1. Antrenorul Marius Croitoru a început partida cu următorul unsprezece: Hankic - Haruţ, Moescu, Piţian, Ţigănaşu - Florescu, Pierce, Ebenhofer - Câmpanu, Andronic, Holzmann. În repriza secundă au mai intrat Brînză, Corban, Chindriş, Penescu, Diakite, Bautista, Bîrnoi şi Melinte. Lotul grupării botoşănene se află într-un turneu de pregătire în Austria, la Fugen, până pe 5 iulie, primul meci oficial fiind programat la 13 iulie, în deplasare, cu Astra Giurgiu, în prima etapă a Ligii I.