FC Vaslui s-a împiedicat la Bistriţa, 1-1 cu Gloria. Porumboiu face scandal

Gloria Bistriţa a terminat la egalitate, azi, pe teren propriu, cu FC Vaslui, scor 1-1, într-un meci din etapa a 26-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Temwanjera, în minutul 8, pentru oaspeţi, iar gazdele au egalat prin Băjenaru, în minutul 64, din penalty. Patronul clubului vasluian, fostul arbitru internaţional Adrian Porumboiu, a contestat vehement lovitura de pedeapsă. „Un penalty inventat. Jucătorului nostru Cânu i-a fost şutată în mână mingea de la trei-patru metri şi nu avea cum să şi-o retragă. Nu suntem lăsaţi să câţtigăm”, a tunat Porumboiu la Digi Sport.

FC Vaslui ocupă locul 3, cu 48 de puncte, iar Gloria Bistriţa este pe poziţia a zecea, cu 31 de puncte.