Fotbal, Olympique Marseille - SSC Napoli 0-1, într-un meci amical

SSC Napoli, echipa fundaşului român Vlad Chiricheş, a învins în deplasare, cu scorul de 1-0, formaţia franceză Olympique Marseille, într-un meci amical de fotbal disputat duminică.

Italienii au marcat unicul gol al întâlnirii de pe Stade Velodrome prin atacantul belgian Dries Mertens, în cursul primei reprize (38).

Chiricheş a început meciul pe banca de rezerve, antrenorul Carlo Ancelotti introducându-l în joc imediat după pauză.

Napoli va disputa în deplasare primele două meciuri din noua ediţie a campionatului Italiei, cu Fiorentina (24 august) şi Juventus (31 august).