Fotbal: Romelu Lukaku a marcat primul său gol pentru Internazionale Milano

Atacantul belgian Romelu Lukaku a marcat primul său gol pentru Internazionale Milano, în partida pe care gruparea 'nerazzura' să învingă fără drept de apel, cu scorul de 4-0, în faţa nou promovatei Lecce, luni seara pe stadionul San Siro din Milano, în prima etapă a campionatului de fotbal al Italiei.

Inter a condus cu 2-0 la pauză, graţie reuşitelor lui Marcelo Brozovic (21) şi Stefano Sensi (24), iar apoi şi-a majorat avantajul în repriza secundă, graţie reuşitelor lui Lukaku (60) şi Antonio Candreva (84). Fundaşul român Romario Benzar (ex-FCSB) a fost rezervă la Lecce, fiind introdus în joc în repriza secundă (72) în locul lui Andrea Rispoli. Romelu Lukaku a devenit în această vară cel mai scump jucător din istoria lui Inter Milano, după ce italienii au plătit 75 milioane euro clubului englez Manchester United, în schimbul internaţionalului belgian.