€ 5.0896
|
$ 4.3449
|
Curs valutar: € 5.0896
|
$ 4.3449
 

Halep, Turneul Campioanelor. Simona, atenție: ”N-aș fi visat”

simona_halep_numarul_1_mondial_radu_banciu_72691600
 

Simona Halep va debuta la Turneul Campioanelor împotriva Carolinei Garcia, cea în faţa căreia a pierdut finala de la Beijing.

Franţuzoaica în vârstă de 24 de ani spune însă că îşi dorea extrem de mult un astfel de meci de debut.

Halep a fost repartizată în grupa roşie la Turneul Campioanelor, alături de Caroline Garcia, Caroline Wozniacki şi Elina Svitolina. Sportiva noastră va debuta luni în competiţie, împotriva Carolinei Garcia. Halep conduce cu 2-1 în meciurile directe, dar singura victorie a franţuzoaicei a fost în finala turneului de la Beijing. Ceea ce poate fi un semnal de alarmă, scrie Prosport.

De asemenea, Garcia arată şi un entuziasm ce-i poate pune mari probleme Simonei. Aceasta a arătat multă determinare în discursul pe care l-a avut despre meciul cu Halep: "Să joc împotriva Simonei Halep... N-aş fi putut visa la un început mai bun decât să joc împotriva numărului 1 mondial. O să fie cu siguranţă un meci foarte intens", a declarat Garcia pentru WTA.

[citeste si]

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close