Klaus Iohannis, prima vizită în Spania de la preluarea Președinției

Președintele Klaus Iohannis marchează în perioada 12-14 iulie 2015 o premieră de la preluarea mandatului la Cotroceni: va efectua primă vizită oficială în Spania, una dintre ţările cu cele mai mari comunităţi de români. 

Preşedintele Klaus Iohannis se va afla în perioada 12-14 iulie 2015 în prima vizită oficială în peninsula iberică, scrie stiripesurse.ro

În cele trei zile în care se va afla în Spania, Klaus Iohannis se va întâlni cu regele Felipe al VI-lea, cu premierul Mariano Rajoy şi cu reprezentanţii comunităţii româneşti.

În turul 2 al alegerilor prezidenţiale din toamna anului 2014, în Spania au votat 82.744 de români, 74.995 (90.63%) dintre aceștia optând pentru Klaus Iohannis pe buletinele de vot.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Cele mai noi știri
Cele mai citite știri

Copyright 2025 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate. DCNews Proiect 81431.

Comandă acum o campanie publicitară pe acest site: publicitate@dcnews.ro


cloudnxt1
YesMy - smt4.5.3
pixel