Pancu a adus victoria Rapidului la Târgu Jiu, cu Pandurii, scor 1-0

pancu
pancu

Rapid a câştigat, azi, în deplasare, scor 1-0 (0-0), în faţa echipei Pandurii Târgu Jiu.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Daniel Pancu, în minutul 85, care a transforamat o lovitură liberă de la 20 de metri.

Din minutul 37, gazdele au jucat cu un om în minus, Băcilă fiind eliminat pentru că l-a lovit fără balon pe Rui Duarte.

Antrenorul gorjenilor, Petre Grigoraş, a acuzat arbitrajul brigăzii conduse de Augustus Constantin. „Rapid a dat gol dintr-o lovitură liberă inventată. De când am venit la Târgu Jiu n-am pierdut decât de două ori pe teren propriu. O dată la „masa verde”, cu Oţelul, iar astăzi, la „ masa neagră”. Şi în tur, cu Rapid, am fost dezavantajaţi de arbitri: nu ni s-a dat un penalty şi ni s-a anulat un gol valabil. Aţi mai auzit de acei arbitri? Sper să nu mai aud nici de cei de astăzi”, a declarat, după meci, Grigoraş la Digi Sport.

Rapid ocupă locul 5, cu 49 de puncte, iar Pandurii, poziţia a 13-a, cu 34 de puncte.