Pandurii Târgu Jiu - Astra Ploieşti, scor 1-2, în Liga I

Echipa Astra Ploieşti a învins în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia Pandurii Târgu Jiu, într-un meci contând pentru etapa a opta a Ligii I.

Pentru Pandurii a marcat Lemnaru '20, iar pentru Astra au înscris Fatai '3 şi Bruno Miguel '85, informează Mediafax.

Astra a deschis scorul în minutul 3, prin Fatai. Seto a reluat cu capul o centrare a lui Strătilă, mingea a lovit bara şi a ajuns la Fatai care a trimis-o în poartă.

Pandurii a egalat în minutul 20, prin Lemanru, care a înscris de la circa 20 de metri după o centrare a lui Stromajer.

Astra a marcat golul victoriei în minutul 85, prin Bruno Miguel, care a înscris cu capul, din şase metri.

Pandurii Târgu Jiu: Mingote - Rusu (Maxim '88), Viera, Chiricheş (Vlad '34), Cardoso - Nistor, Voiculeţ, Pintilii - Stromajer, Lemnaru, Vranjes (Batin '84). Antrenor: Petre Grigoraş.

Astra Ploieşti: Silviu Lung - Goian (Mihalache '28), Găman, Bruno Miguel, Junior Morais - Strătilă (Miranda '83), Takayuki, N'Doye, Udoji (A. Stan '67) - Băjenaru, Fatai. Antrenor: Marius Şumudică.

Cartonaşe galbene: Pintilii '43, Viera '74, Batin '87 / Goian '15, A. Stan '72, S. Lung '73

Arbitri: Dragoş Istrate - Aurel Oniţă, Sebastian Gheorghe - Florin Ghimbăşan.