Partida Universitatea Craiova – Gaz Metan s-a terminat cu victoria oaspeţilor, cu scorul de 2-1

Universitatea Craiova a pierdut ultimul meci din Liga I, scor 1-2 (1-1), în compania formaţiei Gaz Metan Mediaş, meciul fiind întrerupt în minutul 48 din cauza unei ploi torenţiale şi reluat 116 minute mai târziu.

Golurile au fost marcate de Mihai Costea, în minutul 25, pentru craioveni, respectiv Liţu (35) şi Pârvulescu (90).

Rezultatul nu modifică ierarhia finală a Ligii I, Gaz Metan terminând pe locul 7, cu 55 de puncte, iar Universitatea Craiova, pe poziţia a 15-a, prima retrogradabilă, cu 30 de puncte.