Perechea Tecău și Lindstedt, calificată în sferturi la Dubai

Perechea Horia Tecău şi Robert Lindstedt (România/Suedia), favoriţii nr. 2 ai probei de dublu de la Dubai, turneu ATP dotat cu premii totale de 1.700.475 dolari, s-a calificat în sferturile de finală.

Tenismenul român Horia Tecău și suedezul Robert Lindstedt au repurtat o victorie în runda inaugurală cu 6-4, 7-5 în faţa perechii Leander Paes (India)/Janko Tipsarevic (Serbia), după o partidă care a durat o oră și 13 minute, în cadrul turneului de la Dubai.

De 1 Martie, în sferturile de finală, Tecău şi Lindstedt vor înfrunta cuplul israelian Jonathan Erlich/Andy Ram, care i-au învins pe Scott Lipsky/Rajeev Ram din Statele Unite cu scorul de 6-3, 7-5.

Românul Horia Tecău are deja asigurat un cec de 6.215 dolari şi 90 puncte ATP la dublu.